Caddebostan Sahili

Bağdat Caddesi’ne ev sahipliği yapan semtlerden olan Caddebostan, İstanbul’da sahil deyince akla gelen ilk yerlerdendir. Kadıköy ilçesinde yer alan semtin sahili, İstanbul’daki en uzun koşu parkuruna ev sahipliği yapar.

Bağdat Caddesi’ne ev sahipliği yapan semtlerden olan Caddebostan, İstanbul’da sahil deyince akla gelen ilk yerlerdendir. Kadıköy ilçesinde yer alan semtin sahili, İstanbul’daki en uzun koşu parkuruna ev sahipliği yapar. Ayrıca bisiklet parkuru da bulunan sahil, hoş sohbetler, arkadaş buluşmaları ve huzurlu bir ortam için çok özel bir alandır. Özellikle bahar ve yaz aylarında pek çok aktiviteye de sahip olan sahil, tüm mevsimlerde Anadolu yakasındaki yerel halkın buluşma noktalarının başında gelir.

Ayrıca bisiklet parkuru da bulunan sahil, hoş sohbetler, arkadaş buluşmaları ve huzurlu bir ortam için çok özel bir alandır.

Caddebostan Plajları

Caddebostan sahilinde toplam 950 metre uzunluğunda 3 adet plaj bulunmaktadır. Plajlardan en uzunu 450 metre, diğeri 300 metre, sonuncusu da 250 metre uzunluğundadır. Yeterli sayıda şezlong, şemsiye ve soyunma kabini bulunan plajlardan en büyüğü İstanbul belediyesinin aldığı bir kararla ücretli olarak hizmet vermektedir. Aşırı yoğunluk nedeniyle ücretli hale getirilen bu plaj, kalabalığın azalmasına, hizmet kalitesinin ise artmasına neden olmuştur. Diğer iki plaj ücretsiz olarak hizmet vermekte olup bütün plajlarda müzik yayını yapılmaktadır.

Caddebostan sahilinde toplam 950 metre uzunluğunda 3 adet plaj bulunmaktadır.

Plajlara ulaşım

Bağdat Caddesi’nin arka caddesinde yer olan Migros’tan yaklaşık 50 – 60 metre uzaklıktadır.
Toplu taşıma ile, Kadıköy’den plajlara otobüsler kalkmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında pek çok aktiviteye de sahip olan sahil, tüm mevsimlerde Anadolu yakasındaki yerel halkın buluşma noktalarının başında gelir.