Bağdat Caddesi – Dünya Mutfakları

Bağdat Caddesi, alışveriş mağazalarından kafelerine, modaevlerinden sahiline kadar sunduğu birçok farklı seçeneğin yanında dünya mutfağında da iddialı. Japon’undan Meksikalısına Amerikan’ından İtalyan’ına kadar birbirinden başarılı restorantları Bağdat Caddesinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Birbirinden lezzetli deneyimler vaat eden dünya mutfaklarından cafe / restaurantların listesi:

_0008_cy_banner

Pastarito:

İtalya, İspanya, Yunanistan, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Romanya, Çin, Vietnam ve ABD’de hizmet veren Pastarito’nun bir şubesini de Bağdat Caddesi’nde bulabilirsiniz. 9 farklı çeşit makarnası ve diğer kendine özgü salata ve yemekleri ile İtalyan yemeklerinin tadına burada varacaksınız.
Adres: Plaj Yolu Sokak 49, Suadiye

_0007_cy_banner

Vapiano:

Makarnası ve pizzası ile İtalyan yemekleri açısından en çok ziyaret edilen mekân, self-servis olarak hizmet veriyor. Hatta şefe yemek yapımında karışmak bile serbest. Bar kısmındaki Türk ve İtalyan şarapları ile de Vapiano, farklı lezzet deneyimi yaşamak için oldukça ilgi çekici bir yer.
Adres: Selim Ragıp Emeç Sokak No: 4 Suadiye / İstanbul

_0006_cy_banner

Ranchero:

Caddenin en acılısı olan Meksika lezzetleri ile dolu olan Ranchero, Nachos, fajitas ve margarita severler için muhteşem bir fırsat. Duvar dibine yerleştirilmiş kaktüsler, hasır şapkalar, kırmızı, yeşil ve beyaz çizgili şallar ile kendinize Meksika’da hissettiren bu lokantanın menüsü Meksika yemek ansiklopedisi kıvamında. Meksika birası ile yöresel yemeklerin lezzetli uyumunun tadına burada erişebileceksiniz.
Adres: Bağdat Cad. No:468 – A Suadiye

_0005_cy_banner

Sushi Express:

Suşi’nin lezzetli çeşitlerini bulabileceğiniz Japon menülerinde farklı tatları da bulmak mümkün. Tercihi suşi olmayanlar için birbirinden lezzetli çorbalar, noddlelar, tavuk ve et yemekleri, balda kızartılmış tatlı çeşitleri ile Japon mutfağı ziyafeti çekmek için Sushi Express harika bir fırsat.
Adres: Bağdat Cad. No:298/3 Caddebostan

_0004_cy_banner

Burger House

Burger House, hamburger sevmeyenlerin bile fikrini değiştirecek cinsten. Malzemenin en tazesiyle, kenti ürettikleri etleri ile ışıltılı Bağdat Caddesi’nin en leziz hamburgeci Burger House. Hamburger’in üstüne de Brownie gerçekten iyi gelecek!
Adres: Bağdat Cad. No: 386D Şaşkınbakkal

_0003_cy_banner

Go Mongo

Moğol mutfağı ile tanışmak ister misiniz? O zaman tek adresiniz Go Mongo… Moğol barbekü, Sufflei karides, tavuk eti, balık, barbunya… Açık büfe olarak hizmet veren bu restaurantata neredeyse yok yok. Her çeşit yiyeceği burada bulabilirsiniz. Moğol mutfağı lezzetlerini afiyetle yemeniz için bu mekanı bir kez dışarıdan görmeniz yeterli.
Adres: Plaj Yolu Sok. No:18 Suadiye Mah.

_0003_cy_banner

Old English Pub

Adından belli olduğu üzere burası tam bir İngiliz Pub’ı. İngiliz tasarımlarıyla bezenmiş bu mekanda Pub steak, köri soslu bonfile ve tortilla ekmeği içine tavada sotelenmiş bonfile parçaları ve mantarlı filly wrapper gibi eşsiz lezzetler deneyebilirsiniz.
Adres: Bağdat Caddesi, Kazım Özalp Sokak 15/, Şaşkınbakkal

_0003_cy_banner

Mia Mensa:

Ağırlıklı olarak İtalyan, azınlık olarak Meksika ve Çin mutfağından lezzetler bulabileceğiniz Mia Mensa’da pizza, et yemekleri, çorba, balık çeşitleri gibi farklı kültürlere özgü yiyecekler bulabilirsiniz. Ayrıca İtalyan, Türk, Arjantin, Şili, Kaliforniya, Avustralya, Fransa ve Güney Amerika şaraplarını da burada tadabilirsiniz.
Adres: Plaj yolu sokak 18 B, Suadiye