Bağdat Caddesi – Mekanlar

_0009_cy_banner

Bağdat Caddesi, moda ve alışveriş merkezi olduğu kadar, restaurant, cafe bar ve sosyal yaşamı ile de ünlü merkezlerden olmaktadır. Şık ve gösterişli mağazaların yanında özellikle yılbaşı ve İstanbul Fashion Week gibi organizasyonlarda mağazaların öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikler, müzik gruplarının konserleri ve dans gruplarının şovlarıyla cadde daha da bir çekici hale gelmektedir. Geniş ve her daim temiz olan cadde çok güzel vakitler geçirmek için insanlara harika fırsatlar sunmaktadır.

Cafe, Bar, Restaurant

İstanbul’un ve Türkiye’nin her yerinden gelenler için uğrak yeri olan Bağdat Caddesi, sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla bir araya gelmek için en uygun mekanlardan birisidir. Bağdat Caddesi’ndeki kafelerde kahvenizi içip içkinizi yudumlarken, restaurantlarında da harika lezzetler keşfedebilirsiniz.

_0011_cy_banner

  • Bağdat Caddesi Caddebostan’daki Cafe Cadde, Starbucks, Cafe Crown, Rakkas Restaurant, Beers lezzetli alkollü ve alkolsüz içkiler için akla gelen ilk isimlerden.
  • Caddebostan İskele Sokak’ta ve Suadiye’deki Havelka gençlerin uğrak yeri mekanlardan.
  • Midpoint, Divan Pub, Kitchenette, Numnum, Old English Pub ve Vapiano yemekleri ile damağınızda muhteşem tatlar bırakmakta.
  • Suadiye’deki Big Chefs, Le Pain Quotidien, BiBuçuk, Kahve Dünyası, Sushico Ranchero ve Cadde Suadiye yolu arasında kalan Go Mango, Balıkçı Titanik gibi yeme içme merkezleri hizmetinizdedir.

_0012_cy_banner

  • Erenköy’deki Zincirli Köşk Sokağı’nın sonuna kadar hevesle gitmenize neden olacak Bistro 33 ve Beyaz Fırın markaları caddeyle özdeşlemişmiş durumda. Bistro 33 isterseniz şömine eşliğinde isterseniz de açık havada size güzel anlar sunmakta. Aynı zamanda Bistro 33, Cadde Cafe’de de olduğu gibi kendin pişir kendin ye bölümü sunuyor.

İstanbul’un en popüler caddelerinden olan Bağdat Caddesi,  Bostancı’da deniz otobüsleri ve dolmuş durakları önünden başlayarak Fenerbahçe stadının ilerisinde bulunan köprüye kadar uzanır.

  • Erenköy’deki Petit Pain Patisserie adlı mekanın çorbalar, tatlı ve milföylerine hayır demek mümkün değil.
  • Caddebostan’daki Han’da köfte, Şaşkınbakkal’daki Barış Büfe’de dilli kaşarlı tost, Çiftehavuzlar’daki Flamingo Büfe’de yıldız döner atıştırmalık olarak ya da ana öğün olarak mutlaka atmanız gereken diğer lezzetlerden.
  • Cadde İskele Sokak’taki rakı balık ziyafeti, Benzin Cafe Bar’daki hoş sohbetin yanında bira ve patates kızarması keyfi ve de Simit Sarayı’nın leziz ürünleri vazgeçilemez diğer lezzetlerden.

_0014_cy_banner

_0015_cy_banner

  • Şaşkınbakkal’daki bir kap yoğurt için 15 dakika beklemenize değen Pinkberry sevgisi, caddenin özellikle çocuklar için yaşattığı ilginç deneyimlerden.