Bağdat Caddesi Alışveriş

_0023_cy_banner

Bağdat Caddesi alışveriş mağazalarından bahsediyorsak şu bilgiyi vermeden başlamayalım: Parisli danışmanlık şirketi ‘Presence Mystery Shopping” geçtiğimiz günlerde dünyadaki alışveriş için en kaliteli caddeleri belirledi. Listede Paris’in Şanzelize ve New York’un 5th Avenue caddelerini geride bırakan Bağdat Caddesi 4. lüğü elde etti. Dünyanın 30 ünlü caddesini hizmet anlayışı, temizlik, alışveriş dostu olması ve sunduğu çeşit gibi kategorilere göre sınıflandıran bir listede 4. olmak Bağdat Caddesi’nin kalitesine kalite katmakta ve kalitesini tüm dünyaya duyurmakta.
Bu listedeki yerini belki de daha fazlasını hak eden Bağdat Caddesi’nde dünyanın en ünlü mağazalarından birer tane görmeniz mümkün.
-Cadde üzerindeki Burberry, Louis Vuitton, Dkny, Brandroom, Diesel ve Benetton gibi markalar bunlardan birkaçı.

_0022_cy_banner

-Diğer lüks mağazalardan biraz uzak da olsa Erenköy’deki Beymen’e de kalitesi için uzaklık fark etmez.
-Bağdat Caddesi üzerinde Şaşkınbakkal’daki Kazım Kulan Pasajı…Kuyumcu, optik, mukin, takı dükkanları ve daha fazlası ile caddenin önemli çarşı ve pasajı olarak dikkat çeker.
-Pasajın hemen ilerisindeki Marks & Spencer ve Boyner bulunmakta. Kalitesinin yanında insanların buluşma noktaları olarak da işlev görmekteler.

_0016_cy_banner

-Cadde üzerinde bulunan ve yeni açılmış olan bir diğer dünyaca ünlü mağaza H & M Bağdat Caddesi, Türkiye’deki ilk FlagShip mağaza olma özelliğini taşıyor. FlagShip terimi, markaların en büyük modeli ve o ülkedeki en büyük merkezleri için kullanılır. Dünya çapında sadece 10 tane açılması planlanan bu flagship mağazada, kadın – erkek, çocuk bölümleri, aksesuar, kozmetik, iç giyim, ve hamilelere özel kıyafetlerle beraber global mağazalarda yer alan tüm ürünler bulunmakta.

_0016_cy_banner

-Caddebostan semtindeki Tommy Hilfieger, Etiouette, Home Store, Polo Garage Giyim, Ted Lapidus, T Box, Garize, Garde Robe gibi giyim mağazaları müdavimlerinin mutlaka gitmesi gereken hayatınıza renk katan mağazalardan dikkat çekmektedir.